. INDIÁNKA Z OPADANÝCH OKVETNÝCH LÍSTKOV .

IMG_3691

Ak chceme deťom vštepiť čo najviac informácií o rastlinách, a to skôr než pôjdú do školy, kde pre nich učenie určite nebude také zábavné, ako s nami, nie je snadnejší spôsob, ako keď sa pri každej viacej aj menej zaujímavej zastavíme a niečo si o nej povieme*.

Ak si však deti zasadia a vypestujú vlastné rastlinky, napríklad pekné farebné kvietky, bude to pre nich ešte vätšia zábava a radosť.

Nechajte ich vybrať si v obchode podla obrázkov semiačka kvietkov, ktoré by sa im páčili, alebo ich jednoducho niečim zaujali.

Spoločne ich zasaďte a už len sledujte, ako kvetinky rastú, ako sa menia v jednotlivých štádiach až sú z nich nakoniec krásne farebné “ozdoby” záhrady, balkóna či parapetnej dosky.

Keď potom kvetinky začnú opadávať, nemusí to znamenať, že už nám nebudú robiť radosť a parádu…

Z opadaných okvetných lístkov, halúziek, kamienkov, ale aj cerusiek, tanierikov a iných “častí tela” :), môžu pod rúčkami detí vznikať zaujímavé postavičky…

Ako táto naša indiánka…

IMG_3677

IMG_3682

jl

*Kedže ani my dospelí nie sme žiadny vševedi, nie je od veci zo sebou nosiť nejakú kapesnú encyklopédiu rastlín – stromov, kvetov, byliniek apod.

 

Uložit

Uložit

Uložit

Be first to comment