. Pečiatkovanie I – bublinková fólia .

IMG_0181b

Pečiatkovanie deti baví. Pečiatky si môžeme kúpiť v obchode, ale kopec materiálov, z ktorých si pečiatky môžeme vyrobiť, sa skrýva v našej blízkosti. Jedným z nich je napríklad bublinková fólia. Stačí z nej povystrihovať rôzne tvary, pomaľovať ich a obtlačiť na papier.

Pre deti: 2,5+

ČO POTREBUJETE:

bublinkovú fóliu
nožnice
štetce s tvrdými štetinami
akrylové alebo temperové farby
tvrdý biely papier

AKO NA TO:

Dieťatku vysvetlíme, čo máme v pláne robiť. Opýtame sa, čo by chcel z fólie vystrihnúť. Ak potrebuje inšpirovať, navrhneme mu niekoľko alternatív. Môžete navrhnúť napríklad koleso. Dieťa sa chytí a zapojí svoju fantáziu. Na prvej vystrihnutej šablóne mu ukážeme, ako budeme postupovať. Necháme ho vybrať si farbu, ktorú na vystrihnutú fóliu nanesieme. Ukážeme mu, ako si má na štetec naniesť farbu a potom ako má pomaľovať fóliu. Názorne ukážeme ako ju chytí za nenafarbené miesto a pritlačí na papier. Vysvetlíme, že nemá “pečiatku” silno pritláčať, aby sa “bublinkový” vzor nezlial do jednej škvrny. Ukážeme ako opatrne fóliu stiahneme z papiera. Potom už necháme dieťa pracovať samostatne. Najmenším deťom (2,5+) pomáhame nanášať farbu, pomáhame aj so samotným “pečiatkovaním”, necháme ich už však samostatne pritláčať fóliu a aj dávať ju z papiera preč. Starším deťom (3,5+) pomáhame vystrihovať tvary. Staršie šikovné detičky sa môžu pokúsiť vystrihovať šablóny z fólie sami. Nevyhnutné sú ale ostré nožnice a preto musí byť dieťa pod dohľadom.

U nás sa najprv pečiatkovali oblaky, potom kolesá, z ktorých vznikol traktor. A k traktoru kravička v tráve. Evelka zase maľovala srdiečko a k nemu jednu ovečku. Celý proces aj s upratovaním trval asi 1,5 hodiny.

IMG_0003

IMG_0069

 

IMG_0084

IMG_0116

 

 

IMG_0119

IMG_0140

IMG_0146

IMG_0149

IMG_0153

IMG_0154

IMG_0167

IMG_0169

IMG_0173

IMG_0178

 

Uložit

Uložit

Be first to comment