O FU.FOvi

na-fufoDlho sme hľadali slová, ktoré by vyjadrili podstatu tejto stránky, ktoré by obsiahli dôvod jej vzniku a zároveň vystihli aj jej cieľ. Až sme ich našli v jednej krásnej knihe  a stali sa naším mottom:

“Zo začiatku som mala problémy s niektorými ťažšími slovami, ale Kinsella vždy pod nimi držal prst, trpezlivo, než som uhádla, a potom som to robila aj ja, až som zrazu nemusela hádať a mohla som si čítať. Bolo to ako jazdiť na bicykli, mala som pocit, ako by som sa rozbehla, mohla som ísť tam, kam by som sa predtým nedostala, a bolo to ľahké.”

(Foster, Claire Keegan)

Cieľom je naučiť vás “držať pod slovami prst” a vychovať tak spokojné, múdre a šťastné dieťa.

Jedným takým dieťaťom je aj Fu.Fo, šinter, ktorý vznikol z rozsypaných guličiek. Postavička, ktorá pomáha prepájať dospelácky svet so svetom detským. Pomáha vytvoriť si jeden spoločný svet, kde sa rodičia stávajú deťmi, kde sa neboja sa hrať, kde otvárajú dvere do svojej fantázie, kde poznávajú, že byť so svojimi deťmi nieje nuda ale veľká zábava. Svet, v ktorom čoskoro pochopíme, že sa tu deti nielen hrajú ale zároveň sa aj jednoducho učia aj zložité veci.  Svet, kde sa takto učí nielen vaše dieťa ale učíte sa aj vy. Učíte sa byť trpezlivým, chápajúcim a načúvajúcim rodičom.

Uložit