. Pečiatkovanie s bublinkovou fóliou .

IMG_0181b

. pečiatkovanie deti baví, to je jasné .

. pečiatky si môžeme kúpiť v obchode, no kopec materiálov, z ktorých si pečiatky môžeme vyrobiť, sa skrýva aj v našej blízkosti .

. jedným z nich je napríklad bublinková fólia . stačí z nej povystrihovať rôzne tvary, pomaľovať ich a obtlačiť na papier .

ČO POTREBUJETE:

. bublinkovú fóliu .
. nožnice .
. štetce s tvrdými štetinami .
. akrylové alebo temperové farby .
. tvrdý biely papier .

IMG_0003

IMG_0069

AKO NA TO:

. dieťatku vysvetlíme, čo máme v pláne robiť .

. opýtame sa, čo by chcel z fólie vystrihnúť .

. ak potrebuje inšpirovať, navrhneme mu niekoľko alternatív . môžete navrhnúť napríklad koleso . dieťa sa chytí a zapojí svoju fantáziu .

. na prvej vystrihnutej šablóne mu ukážeme, ako budeme postupovať . necháme ho vybrať si farbu, ktorú na vystrihnutú fóliu nanesieme a ukážeme mu, ako si má na štetec naniesť farbu a potom ako má pomaľovať fóliu .

. názorne ukážeme ako ju chytí za nenafarbené miesto a pritlačí na papier . vysvetlíme, že nemá “pečiatku” silno pritláčať, aby sa “bublinkový” vzor nezlial do jednej škvrny . ukážeme aj ako opatrne fóliu stiahneme z papiera .

. potom už necháme dieťa pracovať samostatne . najmenším deťom (2,5+) pomáhame nanášať farbu, pomáhame aj so samotným “pečiatkovaním”, necháme ich už však samostatne pritláčať fóliu a aj dávať ju z papiera preč .

. starším deťom (3,5+) pomáhame vystrihovať tvary . Tie ešte staršie sa môžu pokúsiť vystrihovať šablóny z fólie sami . nevyhnutné sú ale ostré nožnice a preto musí byť dieťa pod dohľadom .

. u nás sa najprv pečiatkovali oblaky, potom kolesá, z ktorých vznikol traktor . a k traktoru kravička v tráve . Evelka zase maľovala srdiečko a k nemu jednu ovečku . celý proces aj s upratovaním trval asi 1,5 hodiny .

IMG_0084.

IMG_0116 .

IMG_0119.

IMG_0140.

IMG_0146.

IMG_0149.

IMG_0153.

IMG_0154.

IMG_0167.

IMG_0169.

IMG_0173.

IMG_0178

Uložit

Uložit

You must be logged in to post a comment